top of page

Довідка

зв рамках проєкту «Експертна підтримка місцевої влади в організації відповідних соціальних послуг та створенні ефективної системи соціальної адаптації вразливих груп дорослого населення, включаючи ВПО або осіб, які постраждали від війни» у липні 2024 року відбулися робочі візити експертів ГО "ЛСПУ" у 26 відібраних громад Дніпропетровської, Чернівецької, Харківської, Полтавської, Миколаївської, Чернігівської областей.

Мета: надання експертної підтримки та консультацій для працівників системи соціального захисту населення щодо застосування в практичній роботі законодавчих та нормативно-правових вимог для надання соціальних послуг спрямованих на адаптацію вразливих категорій місцевого населення, запровадження та розвитку системи соціальної адаптації, підготовки документів для функціонування Простору соціальної адаптації в громаді.
Відбулися зустрічі з керівництвом громади, обговорено законодавчі вимоги до розвитку соціальних послуг на місцевому рівні, організацію надання соціальних послуг, зміни законодавчої та нормативно-правової бази щодо питання надання соціальних послуг , які відбулися у 2024 році, в тому числі Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо вирішення нагальних питань у сфері охорони здоров’я та соціальній сфері» 22 травня 2024 року № 3728-IX, постанову КМУ від 13 червня 2024 р. № 687 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 1 червня 2020 р. № 587 і від 14 квітня 2021 р. № 404», Наказ МСПУ від 11.04.24 № 175-Н «Про затвердження Державного стандарту соціальної послуги соціальної адаптації ветеранів війни та членів їхніх сімей та внесення зміни до Класифікатора соціальних послуг», форми організації соціальних послуг, особливості організації мобільних форм соціальних послуг, організацію послуги соціальної адаптації відповідно до Державного стандарту послуги соціальної адаптації, формування графіку роботи Простору соціальної адаптації, відвідано Простір соціальної адаптації. 
 

Глибоцька
Солоницівська
Полтава
Вижницька

Довідка

за результатами робочого візиту в рамках проєкту «Експертна підтримка місцевої влади в організації відповідних соціальних послуг та створенні ефективної системи соціальної адаптації вразливих груп дорослого населення, включаючи ВПО або осіб, які постраждали від війни» до Коблівської сільської територіальної громади Миколаївської області який відбувся 16.05.2024 з метою збору інформації для здійснення аналізу та оцінки внутрішнього та зовнішнього потенціалу місцевих органів влади щодо організації та надання послуг соціальної адаптації, ознайомлення із закладами та установами, які надають соціальні послуги вразливим категоріям мешканців громади, умовами надання послуг соціальної адаптації.

Під час візиту здійснено наступні заходи:

  • Зустріч з керівниками місцевих органів влади (5 хв.).

  • Зустріч з керівником/працівниками відділу соціального захисту населення (15 хв.).

  • Відвідування надавачів соціальних послуг (1 год.).

  • Відвідування приміщення для надання послуги життєстійкості та простору соціальної адаптації (30 хв.).

  • Обговорення результатів візиту. Підведення підсумків (30 хв.)​

Довідково:

Під час візиту було оглянуто приміщення , у якому будуть проводитися заходи із соціальної адаптації. Це приміщення заплановано використовувати одночасно як Центр життєстійкості.

Це приміщення зонально поділено на:

хол з рецепцією, дитячим куточком та зоною для відпочинку;

приміщення для індивідуальної роботу;

приміщення для групової роботи.

Разом з цим, проводяться ремонту роботи приміщення для перукаря та відремонтовано санітарну кімнату з душем, туалетом та пеленальним столиком.

Довідка

за результатами робочого візиту в рамках проєкту «Експертна підтримка місцевої влади в організації відповідних соціальних послуг та створенні ефективної системи соціальної адаптації вразливих груп дорослого населення, включаючи ВПО або осіб, які постраждали від війни» до Вознесенської міської територіальної громади Миколаївської області який відбувся 16.05.2024 з метою збору інформації для здійснення аналізу та оцінки внутрішнього та зовнішнього потенціалу місцевих органів влади щодо організації та надання послуг соціальної адаптації, ознайомлення із закладами та установами, які надають соціальні послуги вразливим категоріям мешканців громади, умовами надання послуг соціальної адаптації.

Під час візиту здійснено наступні заходи:

  • Зустріч з керівниками місцевих органів влади (5 хв.).

  • Зустріч з керівником/працівниками відділу соціального захисту населення (15 хв.).

  • Відвідування надавачів соціальних послуг (1 год.).

  • Відвідування приміщення для надання послуги життєстійкості та простору соціальної адаптації (30 хв.).

  • Обговорення результатів візиту. Підведення підсумків (30 хв.)​

Довідка

за результатами робочого візиту в рамках проєкту «Експертна підтримка місцевої влади в організації відповідних соціальних послуг та створенні ефективної системи соціальної адаптації вразливих груп дорослого населення, включаючи ВПО або осіб, які постраждали від війни» до Миколаївської міської територіальної громади Миколаївської області який відбувся 15.05.2024 з метою збору інформації для здійснення аналізу та оцінки внутрішнього та зовнішнього потенціалу місцевих органів влади щодо організації та надання послуг соціальної адаптації, ознайомлення із закладами та установами, які надають соціальні послуги вразливим категоріям мешканців громади, умовами надання послуг соціальної адаптації.

Під час візиту здійснено наступні заходи:

  • Зустріч з керівником/працівниками Департаменту соціального захисту населення (45 хв.). Обговорення системи організації та надання соціальних послуг у м. Миколаїв, зокрема соціальної адаптації. 

  • Відвідування надавача соціальних послуг – Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) (1 год.).

  • Відвідування приміщень для надання послуги соціальної адаптації (для групової та індивідуальної роботи) (30 хв.).

  • Обговорення результатів візиту. Підведення підсумків (30 хв.)

Довідка

за результатами робочого візиту в рамках проєкту «Експертна підтримка місцевої влади в організації відповідних соціальних послуг та створенні ефективної системи соціальної адаптації вразливих груп дорослого населення, включаючи ВПО або осіб, які постраждали від війни» до Покровської сільської територіальної громади Дніпропетровської області який відбувся 15.05.2024 з метою збору інформації для здійснення аналізу та оцінки внутрішнього та зовнішнього потенціалу місцевих органів влади щодо організації та надання послуг соціальної адаптації, ознайомлення із закладами та установами, які надають соціальні послуги вразливим категоріям мешканців громади, умовами надання послуг соціальної адаптації.

Під час візиту здійснено наступні заходи:

  • 1.Зустріч з керівниками місцевих органів влади (15 хв.).

  • 2. Зустріч з керівником відділу соціального захисту (15 хв.).

  • 3. Відвідування надавачів соціальних послуг (1 год.).

  • 4. Відвідування приміщення для надання послуги життєстійкості та простору соціальної адаптації (30 хв.).

  • 5. Обговорення результатів візиту. Підведення підсумків(30 хв.)

На зустрічі були присутні:

1.         Голова ТГ      Спажева Світлана Анатоліївна;  

2.         Заступник голови з питань діяльності виконавчих органів ради Швидь Інна Володимирівна;            

3.         Начальник відділу соціального захисту населення Кухар Ірина Іванівна;      

4.         Керівник ТЦСО Карабут Ольга Олексіївна.

В ході візиту:

  • обговорено модель організації системи соціальної адаптації в ТГ;

  • проаналізовано організаційну структуру моделі соціальної адаптації та наявність нормативно–правової бази щодо уповноваженого органу та надавачів соціальних послуг, а також інформації про надання соціальної послуги соціальної адаптації на сайті  ради;

  • ознайомлено з роботою Центру надання соціальних послуг, зокрема, з визначеним приміщень для групової та індивідуальної роботи майбутнього простору соціальної адаптації, роботи психолога;

  • обговорено стан забезпечення соціального простору штатними кадрами, перспективи розвитку його структури, співпрацю з громадськими організаціями, волонтерами;

  • проаналізовано зонування соціального простору (додається).

         В ході відвідування приміщення простору соціальної адаптації було з’ясовано, що приміщення повністю відповідає вимогам ДБН та вимогам чинного законодавства, водночас існує можливість його подальшого розвитку. 

        Крім того, наприкінці візиту було виділено час на запитання та відповіді з метою удосконалення системи соціальної адаптації.

Покровська сільська громада

Довідка

за результатами робочого візиту в рамках проєкту «Експертна підтримка місцевої влади в організації відповідних соціальних послуг та створенні ефективної системи соціальної адаптації вразливих груп дорослого населення, включаючи ВПО або осіб, які постраждали від війни» до Баштанської міської територіальної громади Миколаївської області який відбувся 15.05.2024 з метою збору інформації для здійснення аналізу та оцінки внутрішнього та зовнішнього потенціалу місцевих органів влади щодо організації та надання послуг соціальної адаптації, ознайомлення із закладами та установами, які надають соціальні послуги вразливим категоріям мешканців громади, умовами надання послуг соціальної адаптації.

Під час візиту здійснено наступні заходи:

  • Зустріч з керівниками місцевих органів влади (5 хв.).

  • Зустріч з керівником/працівниками відділу соціального захисту населення (15 хв.).

  • Відвідування надавачів соціальних послуг (1 год.).

  • Відвідування приміщення для надання послуги життєстійкості та простору соціальної адаптації (30 хв.).

  • Обговорення результатів візиту. Підведення підсумків (30 хв.)

Довідково:

Під час візиту було оглянуто два приміщення у ЦНСП для групової та індивідуальної роботи під час надання соціальної послуги соціальної адаптації.

Разом з цим, керівництво ЦНСП планує у подальшому звільняти ще декілька кабінетів для проведення різноманітних заходів із соціальної адаптації («Ветеран Хаб», УТВ тощо).

Довідка

за результатами робочого візиту в рамках проєкту «Експертна підтримка місцевої влади в організації відповідних соціальних послуг та створенні ефективної системи соціальної адаптації вразливих груп дорослого населення, включаючи ВПО або осіб, які постраждали від війни» до Новобузької міської громади Миколаївської області який відбувся 15.05.2024 з метою збору інформації для здійснення аналізу та оцінки внутрішнього та зовнішнього потенціалу місцевих органів влади щодо організації та надання послуг соціальної адаптації, ознайомлення із закладами та установами, які надають соціальні послуги вразливим категоріям мешканців громади, умовами надання послуг соціальної адаптації.

Під час візиту здійснено наступні заходи:

  • Зустріч з керівниками місцевих органів влади (5 хв.).

  • Зустріч з керівником/працівниками відділу соціального захисту населення (15 хв.).

  • Відвідування надавачів соціальних послуг (1 год.).

  • Відвідування приміщення для надання послуги життєстійкості та простору соціальної адаптації (30 хв.).

  • Обговорення результатів візиту. Підведення підсумків (30 хв.)

Довідково:

Крім двох приміщень, які було відремонтовано для надання соціальної послуги соціальної адаптації (групової та індивідуальної роботи) було прийнято рішення зробити ще ремонт у третьому приміщенні та облаштувати його меблями зі списку, кулером, кавомашиною для відпочинку персоналу та отримувачів соціальних послуг.

Крім цього, заплановано демонтувати перегородку між цим приміщенням та приміщенням для тимчасового перебування ВПО, оскільки в останньому розташована санітарна кімната.

Довідка

        Експертом ГО «Ліга соціальних працівників України», аналітикинею з розвитку соціальних послуг, державного/муніципального адміністрування та соціальної роботи Оксаною Стефановою 08.05.2024 р. було здійснено візит до Котелевської селищної територіальної громади Полтавської області в рамках проекту «Експертна підтримка місцевої влади в організації відповідних соціальних послуг та створенні ефективної системи соціальної адаптації вразливих груп дорослого населення, включаючи ВПО або осіб, які постраждали від війни».

        Зустріч проходила в Котелевській селищній раді та розпочалася привітанням Голови ТГ Корост Тетяни Михайлівни.

       На зустрічі були присутні:

  1. Заступник голови  Саєнко Ольга Василівна;

  2. Начальник управління/відділу соціального захисту населення/ головний спеціаліст з питань соц. захисту населення Гарькавенко Олена Андріївна;

  3. Керівник ССД Коваленко Тетяна Олександрівна;

  4. Директор Терцентру Дудченко Наталія Іванівна;

  5. Директор ЦСС Салівон Сергій Петрович.

В ході візиту:

  • обговорено модель організації системи соціальної адаптації в ТГ;

  • проаналізовано організаційну структуру моделі соціальної адаптації та наявність нормативно–правової бази щодо уповноваженого органу та надавачів соціальних послуг, а також інформації про надання соціальної послуги соціальної адаптації на сайті  ради;

  • ознайомлено з роботою денного центру, центру соціальних служб, територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), зокрема, з визначеним приміщень для групової та індивідуальної роботи майбутнього простору соціальної адаптації;

  • обговорено стан забезпечення соціального простору штатними кадрами, перспективи розвитку його структури, співпрацю з громадськими організаціями, волонтерами;

  • проаналізовано зонування соціального простору.

         В ході відвідування приміщення простору соціальної адаптації було з’ясовано, що приміщення повністю відповідає вимогам ДБН та вимогам чинного законодавства, водночас існує можливість його подальшого розвитку.

           Крім того, наприкінці візиту було виділено час на запитання та відповіді з метою удосконалення системи соціальної адаптації.

Рекомендації:

  1. Аналіз та удосконалення нормативно-правової бази місцевого рівня;

  2. Опис моделі системи соціальної адаптації, яка буде впроваджено в територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг).

Котелевська селищна громада

Довідка

            Експертом ГО «Ліга соціальних працівників України», аналітикинею з розвитку соціальних послуг, державного/муніципального адміністрування та соціальної роботи Оксаною Стефановою 14.05.2024 було здійснено візит до Слобожанської селищної територіальної громади Дніпропетровської області в рамках проекту “Експертна підтримка місцевої влади в організації відповідних соціальних послуг та створенні ефективної системи соціальної адаптації вразливих груп дорослого населення, включаючи ВПО або осіб, які постраждали від війни”.

        Зустріч проходила в Слобожанській селищній раді Дніпровського району Дніпропетровської області.

       На зустрічі були присутні:

  1. Секретар селищної ради (виконкому) Людмила ЛАГОДА;

  2. Начальник відділу соціального захисту населення Оксана ЯРЕМЧУК;

  3. Начальник служби у справах дітей Ольга ДІДЕНКО;

  4. Директор Центру надання соціальних послуг Любов БУТ;

  5. Завідувач відділення натуральної та грошової допомоги Центру надання соціальних послуг Лариса РОЗГОН;

  6. Завідувач відділення соціальних послуг Центру надання соціальних послуг Альона ШЕВЕЛЄВА;

  7. Завідувач відділення соціальної роботи Центру надання соціальних послуг Яніна РУДЕНКО.

В ході візиту:

  • обговорено модель організації системи соціальної адаптації в ТГ;

  • проаналізовано організаційну структуру моделі соціальної адаптації та наявність нормативно–правової бази щодо уповноваженого органу та надавачів соціальних послуг, а також інформації про надання соціальної послуги соціальної адаптації на сайті  ради;

  • ознайомлено з роботою Центру надання соціальних послуг, зокрема, з визначеним приміщень для групової та індивідуальної роботи майбутнього простору соціальної адаптації, роботи психолога;

  • обговорено стан забезпечення соціального простору штатними кадрами, перспективи розвитку його структури, співпрацю з громадськими організаціями, волонтерами;

  • проаналізовано зонування соціального простору (додається).

         В ході відвідування приміщення простору соціальної адаптації було з’ясовано, що приміщення повністю відповідає вимогам ДБН та вимогам чинного законодавства, водночас існує можливість його подальшого розвитку.

        Крім того, наприкінці візиту було виділено час на запитання та відповіді з метою удосконалення системи соціальної адаптації.

Рекомендації:

  1. Аналіз та удосконалення нормативно-правової бази місцевого рівня;

  2. Опис моделі системи соціальної адаптації, яка буде впроваджено в територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг).

Слобожанська селищна громада

Довідка

            Експертом ГО «Ліга соціальних працівників України», аналітикинею з розвитку соціальних послуг, державного/муніципального адміністрування та соціальної роботи Оксаною Стефановою 07.05.2024 р. було здійснено візит до Полтавської міської територіальної громади  в рамках проекту «Експертна підтримка місцевої влади в організації відповідних соціальних послуг та створенні ефективної системи соціальної адаптації вразливих груп дорослого населення, включаючи ВПО або осіб, які постраждали від війни».

        Зустріч проходила в Територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг» Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Шевченківської районної у м. Полтаві ради, на базі якого буде удосконалено систему соціальної адаптації.

       На зустрічі були присутні:

  1. Галина Іванівна  Арсененко, заступник Голови ради з питань діяльності виконавчого органу- начальник Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Шевченківської районної у м. Полтаві ради;

  2. Ольга Іванівна Мягкохліб, заступник начальника Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Шевченківської районної у м. Полтаві ради-директор територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Шевченківської районної у м. Полтаві ради;

  3. Галина Михайлівна Граб, заступник директора територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Шевченківської районної у м. Полтаві ради;

  4. Лариса Іванівна Вокошнюк, завідувачка відділення соціальної реабілітації (осіб з інвалідністю та осіб з інвалідністю з дитинства територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Шевченківської районної у м. Полтаві ради.

В ході візиту:

  • обговорено модель організації системи соціальної адаптації в ТГ;

  • проаналізовано організаційну структуру моделі соціальної адаптації та наявність нормативно–правової бази щодо уповноваженого органу та надавачів соціальних послуг, а також інформації про надання соціальної послуги соціальної адаптації на сайті  ради;

  • ознайомлено з роботою територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), зокрема, з визначеним приміщень для групової та індивідуальної роботи майбутнього простору соціальної адаптації;

  • обговорено стан забезпечення соціального простору штатними кадрами, перспективи розвитку його структури, співпрацю з громадськими організаціями, волонтерами;

  • проаналізовано зонування соціального простору (додається).

         В ході відвідування приміщення простору соціальної адаптації було з’ясовано, що приміщення повністю відповідає вимогам ДБН та вимогам чинного законодавства, водночас існує можливість його подальшого розвитку.

         Крім того, наприкінці візиту було виділено час на запитання та відповіді з метою удосконалення системи соціальної адаптації.

Рекомендації:

  1. Аналіз та удосконалення нормативно-правової бази місцевого рівня;

  2. Опис моделі системи соціальної адаптації, яка буде впроваджено в територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг).

Полтавська міська громада

Довідка

            Експертом ГО «Ліга соціальних працівників України», аналітикинею з розвитку соціальних послуг, державного/муніципального адміністрування та соціальної роботи Оксаною Стефановою 07.07.2024 р.було здійснено візит до Опішнянської селищної територіальної громади Полтавської області  в рамках проекту “Експертна підтримка місцевої влади в організації відповідних соціальних послуг та створенні ефективної системи соціальної адаптації вразливих груп дорослого населення, включаючи ВПО або осіб, які постраждали від війни”.

        Зустріч проходила в Опішнянській селищній раді Полтавського району Полтавської області, та розпочалася привітанням Заступника голови Мустафаєва Теймура Сергійовича.

       На зустрічі були присутні:

  1. Головний соціальний інспектор соціально-гуманітарного відділу Опішнянської селищної ради Оксана Щедрик;

  2. Директор Комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» Окара Юлія Юріївна;

  3. Керівник відділення догляду вдома ЦНСП Гайдара Вікторія Олексіївна;

  4. Керівник відділення натуральної допомоги Дулич Наталія Олександрівна;

  5. Керівник ССД Коваль Людмила Федорівна.

В ході візиту:

  • обговорено модель організації системи соціальної адаптації в ТГ;

  • проаналізовано організаційну структуру моделі соціальної адаптації та наявність нормативно–правової бази щодо уповноваженого органу та надавачів соціальних послуг, а також інформації про надання соціальної послуги соціальної адаптації на сайті  ради;

  • ознайомлено з роботою Центру надання соціальних послуг, зокрема, з визначеним приміщень для групової та індивідуальної роботи майбутнього простору соціальної адаптації, роботи психолога;

  • обговорено стан забезпечення соціального простору штатними кадрами, перспективи розвитку його структури, співпрацю з громадськими організаціями, волонтерами;

  • проаналізовано зонування соціального простору (додається).

         В ході відвідування приміщення простору соціальної адаптації було з’ясовано, що приміщення повністю відповідає вимогам ДБН та вимогам чинного законодавства, водночас існує можливість його подальшого розвитку.

        Крім того, наприкінці візиту було виділено час на запитання та відповіді з метою удосконалення системи соціальної адаптації.

Рекомендації:

  1. Аналіз та удосконалення нормативно-правової бази місцевого рівня;

  2. Опис моделі системи соціальної адаптації, яка буде впроваджено в територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг).

Опішнянська селищна громада

Довідка

за результатами робочого візиту в рамках проєкту «Експертна підтримка місцевої влади в організації відповідних соціальних послуг та створенні ефективної системи соціальної адаптації вразливих груп дорослого населення, включаючи ВПО або осіб, які постраждали від війни» до Зміївської міської громади Харківської області який відбувся 01.05.2024 з метою збору інформації для здійснення аналізу та оцінки внутрішнього та зовнішнього потенціалу місцевих органів влади щодо організації та надання послуг соціальної адаптації, ознайомлення із закладами та установами, які надають соціальні послуги вразливим категоріям мешканців громади, умовами надання послуг соціальної адаптації.

Під час візиту здійснено наступні заходи:

  • проведено зустріч із заступником міського голови Тетяною Тімофєєвою, а також Світланою Повідерною, начальником управління соціального захисту населення Зміівської міської ради, Надією Веретенніковою, директором Комунальної установи "Центр надання соціальних послуг " Зміівської міської ради Чугуївського району Харківської області. В рамках зустрічі розглянуті питання організації всебічної підтримки вразливих категорій населення громади, в тому числі сімей військовослужбовців, членів сімей загиблих захисників України, внутрішньо переміщених осіб; особливості роботи з надання соціальних послуг в період умовах надзвичайного або воєнного стану; переваги роботи комунального некомерційного підприємства – надавача соціальних послуг, організацію надання платних соціальних послуг в громаді;

  • відвідано приміщення, які запропоновані громадою для розміщення в них простору соціальної адаптації (3 кімнати комунальної установи "Центр надання соціальних послуг " Зміївської міської ради, з них 1 кімната психолога з двох приміщень для індивідуальної та групової роботи, 1 кімната для фахівців-надавачів послуг соціальної адптації, 1 кімната для групової роботи), обговорено створення найкращих умов для організації послуг соціальної адаптації;

  • ознайомлено з роботою управління соціального захисту населення, визначені особливості організації соціальних послуг для підтримки вразливих категорій населення громади;

  • відвіданий Центр надання соціальних послуг Зміівської міської ради, вивчені умови надання послуг соціальної адаптації та особові справи отримувачів послуги соціальної адаптації.

Експертна підтримка місцевої влади в організації відповідних соціальних послуг та створенні ефективної системи соціальної адаптації Зміївська громада

Довідка

за результатами робочого візиту в рамках проєкту «Експертна підтримка місцевої влади в організації відповідних соціальних послуг та створенні ефективної системи соціальної адаптації вразливих груп дорослого населення, включаючи ВПО або осіб, які постраждали від війни» до Солоницівської територіальної громади

Харківської області який відбувся 30.04.2024 з метою збору інформації для здійснення аналізу та оцінки внутрішнього та зовнішнього потенціалу місцевих органів влади щодо організації та надання послуг соціальної адаптації, ознайомлення з установою, яка надає соціальні послуги вразливим категоріям мешканців громади, умовами надання послуг соціальної адаптації.

Під час візиту здійснено наступні заходи

  • проведено зустріч з головою Солоницівської селищної ради Андрієм Літвіновим начальником відділу соціального захисту населення Солоницівської селищної ради Ольгою Балєвою, директором Центру надання соціальних послуг Солоницівської селищної ради Людмилою Огурцовою; В рамках зустрічі розглянуті питання організації всебічної підтримки вразливих категорій населення громади, в тому числі сімей військовослужбовців, членів сімей загиблих захисників України, внутрішньо переміщених осіб; особливості роботи з надання соціальних послуг в період умовах надзвичайного або воєнного стану; переваги роботи комунального некомерційного підпрємства – надавача соціальних послуг, організацію надання платних соціальних послуг в громаді;

  • відвідано приміщення, які запропоновані громадою для розміщення в них простору соціальної адаптації (фото додаються). Для розміщення простору соціальної адаптації планується окрема будівля комунального закладу системи охорони здоров`я яка буде передана Центру надання соціальних послуг Солоницівської селищної ради в оперативне управління. Загалом простір налічує 4 кімнати (кімната психолога, кабінети ФСРів, кабінет для групових заходів) та туалетна кімната);

  •  ознайомлено з роботою комунальної установи Центр надання соціальних послуг Солоницівської селищної ради вивчено умови для надання мешканцям громади послуг соціальної адаптації, а також надання послуг соціального супроводу осіб (сімей), які перебувають в СЖО.

Експертна підтримка місцевої влади в організації відповідних соціальних послуг та створенні ефективної системи соціальної адаптації Солоницівська громада

Довідка

за результатами робочого візиту в рамках проєкту «Експертна підтримка місцевої влади в організації відповідних соціальних послуг та створенні ефективної системи соціальної адаптації вразливих груп дорослого населення, включаючи ВПО або осіб, які постраждали від війни» до Нововодолазької територіальної громади

Харківської області, який відбувся 29.04.2024 з метою збору інформації для здійснення аналізу та оцінки внутрішнього та зовнішнього потенціалу місцевих органів влади щодо організації та надання послуг соціальної адаптації, ознайомлення з установою, яка надає соціальні послуги вразливим категоріям мешканців громади, умовами надання послуг соціальної адаптації.

Під час візиту здійснено наступні заходи:

  • проведено зустріч із керівником відділу соціального захисту населення Нововодолазької селищної ради Оленою Пікаловою, директором Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Нововодолазької селищної ради Ларисою Марюхною. В рамках зустрічі обговорені особливості роботи відділу у напрямку організації соціальних послуг, існуючі складнощі та переваги місцевої системи соціального захисту населення, організація підтримки вразливих категорій мешканців громади в умовах надзвичайної ситуації та воєнний період.

  • відвідано приміщення, яке запропоновано громадою для розміщення в ньому простору соціальної адаптації (фото додаються). Приміщення для соціальної адаптації планується організувати в будівлі де розташований робочий кабінет поліцейських офіцерів громади;

  •  ознайомлено з роботою комунальної установи Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Нововодолазької селищної ради, вивчено умови для надання мешканцям громади послуг соціальної адаптації, а також надання послуг соціального супроводу осіб (сімей), які перебувають в СЖО.

Експертна підтримка місцевої влади в організації відповідних соціальних послуг та створенні ефективної системи соціальної адаптації Новобузька громада

Довідка

за результатами робочого візиту в рамках проєкту «Експертна підтримка місцевої влади в організації відповідних соціальних послуг та створенні ефективної системи соціальної адаптації вразливих груп дорослого населення, включаючи ВПО або осіб, які постраждали від війни» до Первомайської міської громади Харківської області, який відбувся 26.04.2024 з метою збору інформації для здійснення аналізу та оцінки внутрішнього та зовнішнього потенціалу місцевих органів влади щодо організації та надання послуг соціальної адаптації. ознайомлення із закладами та установами, які надають соціальні послуги вразливим категоріям мешканців громади, умовами надання послуг соціальної адаптації.

Під час візиту здійснено наступні заходи:

  • проведено зустріч із заступниками міського голови Іриною Бомко і Ніною Харченко начальником управління соціального захисту населення Первомайської міської ради Наталія Тарасова, директором Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Первомайської міської ради Катериною Дмитренко, директором Центру соціальних служб Світланою Цепішевою. В рамках зустрічі розглянуті питання щодо організації надання соціальних послуг особам/сім`ям, які постраждали внаслідок воєнних дій: сімей військовослужбовців, членів сімей загиблих захисників України, внутрішньо переміщеним особам; особливості роботи з надання соціальних послуг в період умовах надзвичайного або воєнного стану;

  • відвідано приміщення, які запропоновані громадою для розміщення в них простору соціальної адаптації, обговорено створення найкращих умов для організації послуг соціальної адаптації, функціонування новоствореного комунального підприємства Центру життєстійкості в громаді (фото додаються). Приміщення простору соціальної адаптації планується розмістити в територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Первомайської міської ради. Разом з тим, пошук приміщень та підбір найкращого триває;

  • ознайомлено з роботою комунальних установ - надавачів соціальних послуг: Територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Первомайської міської ради, Центром соціальних служб Первомайської міської ради, вивчено справи отримувачів соціальних послуг соціальної адаптації та соціального супроводу осіб (сімей), які перебувають в СЖО.

Експертна підтримка місцевої влади в організації відповідних соціальних послуг та створенні ефективної системи соціальної адаптації Первомайська громада

Довідка

за результатами робочого візиту в рамках проєкту «Експертна підтримка місцевої влади в організації відповідних соціальних послуг та створенні ефективної системи соціальної адаптації вразливих груп дорослого населення, включаючи ВПО або осіб, які постраждали від війни» до Лозівської міської громади Харківської області, який відбувся 25.04.2024 з метою збору інформації для здійснення аналізу та оцінки внутрішнього та зовнішнього потенціалу місцевих органів влади щодо організації та надання послуг соціальної адаптації, ознайомлення із закладами та установами, які надають соціальні послуги вразливим категоріям мешканців громади, умовами надання послуг соціальної адаптації.

Під час візиту здійснені наступні заходи:

  • проведено зустріч з начальником управління соціального захисту населення Лозівської міської ради Вікторією Кіпкало, першим заступником начальника управління, Іриною Сазоновою, директором Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Лозівської міської ради Сергієм Гришиним. В рамках зустрічі розглянуті питання організації соціальної адаптації для  вразливих категорій населення громади, в тому числі сімей військовослужбовців, членів сімей загиблих захисників України, внутрішньо переміщених осіб; особливості роботи з надання соціальних послуг в період умовах надзвичайного або воєнного стану; напрямки зміцнення кадрового потенціалу установ -надавачів соціальних послуг;

  • відвідано приміщення майбутнього простору соціальної адаптації, оглянуто кабінети, обговорені особливості використання приміщень, їх цільове призначення, розміщення працівників -надавачів послуг соціальної адаптації (фото додаються). Простір соціальної адаптації буде розміщено в приміщенні управління соціального захисту населення Лозівської міської ради в п`яти кімнатах (кімната для організації прийому осіб, які потребують соціальної підтримки, в тому числі соціальних послуг; кімната для групової роботи, кабінет психолога, робочі місця фахівців, кабінет для відпочинку та психологічного розвантаження)

  •  ознайомлено з роботою комунальних установ - надавачів соціальних послуг: Територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Лозівської міської ради, Центром соціальних служб Лозівської міської ради умовами надання послуг соціальної адаптації вразливим мешканцям Лозівської громади.

Експертна підтримка місцевої влади в організації відповідних соціальних послуг та створенні ефективної системи соціальної адаптації Лозівська громада

Довідка

В рамках реалізації проекту ПРООН «Експертна підтримка місцевої влади в організації відповідних соціальних послуг та створенні ефективної системи соціальної адаптації вразливих груп дорослого населення, включаючи ВПО, або осіб, які постраждали від війни» Первомайську міську громаду Миколаївської області відвідала очільниця ГО «Ліга соціальних працівників», експертка Світлана Толстоухова  та керівниця проєкту Наталія Виниченко.

У зв’язку з цим, 07 травня 2024 року міський голова Олег Демченко спільно з начальником управління соціального захисту населення Ольгою Поліщук та директором територіального центру соціального обслуговування Сергієм Грушанським провели зустріч з пані Світланою Толстоуховою та Наталією Виниченко, де обговорили всі подальші дії по втіленню вищезазначеного проекту в Первомайській громаді.

В ході зустрічі обговорювались першочергові кроки, основні цілі, завдання та план подальшої роботи. Експерт ПРООН запевнила, що по всім питання, які будуть виникати в ході покрокової реалізації проекту управлінню соціального захисту буде надано кваліфікована консультація та методичні рекомендації з боку партнерів. Також, вона зауважила, що на сьогоднішній день Первомайська територіальна громада досить сильно розвинена в плані соціального середовища та наданні соціальних послуг населенню, її можна рекомендувати, як приклад для інших громад, в напрямку соціальної роботи. Але звісно ще є над чим працювати та покращувати. 

В свою чергу, міський голова Олег Демченко, подякував гостям за увагу до нашої громади та надану можливість участі в такому масштабному проекті ПРООН «Експертна підтримка місцевої влади в організації відповідних соціальних послуг та створенні ефективної системи соціальної адаптації вразливих груп дорослого населення, включаючи ВПО, або осіб, які постраждали від війни». Він запевнив, що всі рекомендації та експертний висновок будуть враховані в роботі управління соціального захисту та його структурних підрозділів.

Попередньо перед зустріччю з очільником громади гості відвідали приміщення по вул. Корабельна, 20, де по закінченню ремонтних робіт розпочне свою роботу «Простір соціальної адаптації». Крім цього разом з Сергієм Грушанським вони відвідали, ще низку закладів, де різні верстви та пільгові категорії населення нашої громади отримують соціальні послуги.

Зазначимо, що Первомайська територіальна громада одна з найперших у Миколаївській області, створила центри, де можуть отримувати кваліфіковану медико-психологічну допомогу як місцеві жителі, так і внутрішньо переміщені особи. Також наша громада є однією з трьох на Миколаївщині, де відкрили гінекологічний кабінет безбар’єрного доступу – інклюзивний простір, що створений для надання кваліфікованої, конфіденційної та безкоштовної допомоги жінкам, які постраждали від насильства.

Первомайська міська громада

Довідка

 

про робочу поїздку експертної групи у рамках проєкту «Експертна підтримка місцевої влади в організації відповідних соціальних послуг та створенні ефективної системи соціальної адаптації вразливих груп дорослого населення, включаючи ВПО або осіб, які постраждали від війни» до Чернівецької області.

Експерти ГО Ліга соціальних працівників України 23-24 квітня, у рамках проєкту «Експертна підтримка місцевої влади в організації відповідних соціальних послуг та створенні ефективної системи соціальної адаптації вразливих груп дорослого населення, включаючи ВПО або осіб, які постраждали від війни», відвідали три громади Чернівецької області,– Хотинську, Вижницьку та Глибоцьку,– які беруть участь у реалізації проєкту.

Метою цих зустрічей, як зазначила керівник проєкту Наталія Виниченко, є проведення, відповідно до узгодженої методології ПРООН, аналізу та оцінки внутрішнього і зовнішнього потенціалу місцевих органів влади щодо ефективної реалізації політики у сфері організації та надання послуг соціальної адаптації вразливим верствам населення у період воєнного стану. 

В рамках другого етапу проєкту передбачено дослідження оцінки стану організації та надання послуг соціальної адаптації закладами та установами всіх форм власності та підпорядкування, які функціонують в громадах.

Раніше, ЛСПУ було підготовлено і надано громадам перелік відповідних робочих документів (положень, звітів, порядків, угод тощо), які потрібно надати ГО ЛСПУ. Також Ліга розробила опитувальники для уповноваженого органу (Управління/відділу соцзахисту населення), надавачів соціальних послуг (Терцентру соціального обслуговування/Центру надання соціальних послуг, Центр соціальних служб). 

Протягом здійснення проєкту, ЛСПУ здійснить кабінетний аналіз наданих документів та визначить нинішній стан та готовність громад до подальшого розвитку і вдосконалення процесу надання соціальних послуг.

Водночас, відповідальні за реалізацію проєкту посадові особи ознайомили експертів зі станом матеріальної бази терцентрів та можливостей її розвитку, а також вдосконалення структури надавачів соціальних послуг протягом 2024 року.

У Хотинській громаді, наприклад, у 2023 році міський центр отримав у своє розпорядження триповерхову будівлю, вже здійснив ремонт першого поверху. Як розповіла керівниця Хотинського міського центру надання соціальних послуг Наталія Проскурняк, відтепер в одному просторому і комфортному приміщенні на першому поверсі надають цілий комплекс послуг жителям різного віку. Нині тут діють важливі соціальні сервіси: перший і наразі єдиний в області Центр життєстійкості, ветеран-хаб для військовослужбовців та їхніх рідних, університет третього віку, денний центр з надання різних соціальних послуг, служба соціально-психологічної допомоги, спеціалізовані сервіси для протидії та запобігання домашньому насильству тощо. Протягом року Центр планує встановити зовнішній ліфт, щоб задіяти другий та третій поверхи будівлі для розширення можливостей соціальної роботи з мешканцями громади.

Хотинської міська громада впроваджує пілотний проєкт зі співпраці з іншими громадами Дністровського району щодо запровадження платних соціальних послуг спеціалізованими сервісами підтримки постраждалих осіб.

У Хотині надають найбільшу, серед терцентрів області, кількість соціальних послуг жителям, дбають і про їх якість та доступність і саме тому Хотинська територіальна громада нещодавно була відзначена як «Найкраща соціальна громада області».

Експерти ЛСПУ мали нагоду зустрітися із першим заступником міського голови Данилом Білецьким, з яким обговорили перспективи розвитку соціальних служб громади, вдосконалення структури та наповнення її відповідними штатними одиницями. Д. Білецький наголосив, що розвиток громади відбувається згідно Стратегії розвитку Хотинської територіальної громади на 2021-2027 роки.

Голова Ліги соціальних працівників Світлана Толстоухова наголосила, що Хотинський міський центр надання соціальних послуг дійсно є найкращим в області й у співпраці з органами влади міської громади має гарні перспективи для розвитку. Зі свого боку Д. Білецький зазначив, що нинішній поступ відбувся також завдяки допомозі міжнародних проєктів та співпраці з громадським сектором.

У комунальній установі «Центр надання соціальних послуг» Вижницької міської ради функціонує відділення соціальної допомоги вдома, відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання, впроваджено послугу «Соціальне таксі» для маломобільних груп населення; діє пункт прокату засобів реабілітації. На базі Інклюзивно-ресурсного центру та Центру надання соціальних послуг нещодавно відкрито сенсорну ігрову кімнату для дітей за сприяння та партнерства з Міжнародною благодійною організацією «Благодійний фонд «СОС Дитячі Містечка». 

Вижницький терцентр має на меті розширювати матеріальну базу надання послуг. Найближчим часом тут планують облаштування нових приміщень та розширення структури соцпослуг, а головне – відповідного фахового штату. Про це зокрема йшлося на зустрічі з Вижницьким міським головою Олексієм Чепелем та заступником міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Сергієм Колотилом. 

Заступник міського голови запропонував експертам проєкту Соціальний паспорт громади. Водночас, з боку проєкту було запропоновано співпрацю у вдосконаленні його структури на основі розробленого експертами єдиної форми соціального паспорту.

У Глибоцькій територіальній громаді експерти проєкту мали можливість обговорити перспективи розвитку надання соцпослуг із секретарем Глибоцької селищної ради Оленою Бадюк та директором Центру надання соціальних послуг Валентиною Романюк. Йшлося про розширювати структури надання соціальних послуг, облаштування нових приміщень та розширення штату соціальних працівників.

Глибоцька селищна рада ознайомила експертів проєкту з місцевими програмами соціального захисту населення, зокрема задоволення потреб у соціальних послугах. Серед них:

«Програма підтримки учасників бойових дій, військовослужбовців Захисників і Захисниць України та членів їх сімей Вижницької міської ради на 2023-2025 роки»;

«Програма соціального захисту населення «Турбота» Вижницької міської територіальної громади на 2024 – 2025 роки»;

«Програма фінансової підтримки внутрішньо переміщених осіб з міського бюджету Вижницької міської ради на 2024 рік»;

«Програма розвитку надання соціальних послуг у Вижницькій міській територіальній громаді на 2024-2025 роки».

Керівник проєкту Наталія Виниченко повідомила учасникам зустрічей у громадах про те що за підсумками дослідження стану організації та надання послуг соціальної адаптації закладами та установами територіальних громад, що беруть участь у проєкті, буде підготовлено аналітичний звіт з рекомендаціями щодо створення та розвитку ефективної системи соціальної адаптації у період воєнного стану.

У подальшому у кожній громаді має працювати цільова робоча група, до складу якої увійдуть представники владних інститутів, зокрема з фінансового та економічного секторів, надавачі та замовники соціальних послуг, громадськість.

Чернівецька область Соціальна адаптація

Довідка

 

У квітні 2024 р. розпочався проєкт «Експертна підтримка місцевої влади в організації відповідних соціальних послуг та створенні ефективної системи соціальної адаптації вразливих груп дорослого населення, включаючи ВПО або осіб, які постраждали від війни».

Проєкт буде реалізовуватися з квітня по жовтень 2024 р. у 26 відібраних громадах Миколаївської, Харківської, Чернівецької, Чернігівської, Полтавської, Дніпропетровської областей.

Основні завдання проєкту:
Розбудова інституційного та ресурсного потенціалу місцевої влади в організації соціальних послуг та створення ефективної системи соціальної адаптації, шляхом:
1. Зібрання, обробки та здійснення аналізу даних, що характеризують потенціал та перспективи громад у сфері організації та надання послуг соціальної адаптації вразливим верствам дорослого населення, у період воєнного стану та післявоєнного життя;
2. Забезпечення громадам нормативно-методичної бази для створення та розвитку ефективної системи соціальної адаптації в період воєнного стану та післявоєнного життя;
3. Надання громадам прямої консультаційної та супервізійної підтримки для інтеграції розроблених матеріалів у систему управління місцевими державними послугами;
4. Організації та поширення отриманого досвіду.

Очікувані результати:

- Створені робочі групи з питань визначення потреб населення у 26 пілотних громадах;

- Здійснено аналіз та оцінку внутрішнього та зовнішнього потенціалу місцевих органів влади щодо ефективної реалізації політики у сфері організації та надання соціальної и соціальної адаптації вразливим верствам дорослого населення в період воєнного стану та післявоєнного життя;

- Вдосконалено/розроблено нормативно-правові акти 26 пілотних громад;

- Створено простори "Соціальної адапатції" у 26 пілотних громадах;

- Підготовлено збірник успішних кейсів.

bottom of page